Menu
Triky pro kvartální cíle od managementu Alza a Tipli

Triky pro kvartální cíle od managementu Alza a Tipli

1 minuta čtení

Nedávno mě zaujal příspěvek Toma Havryluka, šéfa Alza.cz. Nechal v něm nahlédnout pod pokličku managementu tohoto internetového kolosu s kontroverzním zeleným mimozemšťanem (prý předplaceným na deset let dopředu, aby ho nikdo nemohl zrušit 👽👽).

Borci z Alza.cz jsou v tuzemzké e-commerce nedostižnou jedničkou a slyšet od nich nejrůznější fígle z managementu je k nezaplacení. Na trhu se 40.000 konkurenty pravidelně generují stovky miliónů zisku, zatímco značná část konkurence se plácá kolem nuly nebo je dokonce ve ztrátě.

A k tomu všemu Alza.cz ještě zbývají peníze a energie na testování inovací jako nové distribuční kanály, testování kryptoměn, budování prodejní sítě, po vzoru Amazonu rozjetí vlastního brandu Alza Power a mnoho dalšího.

Tom popisuje, jakým způsobem rozjíždí setup kvartálních cílů a co je tzv. GEN režim. V podstatě to není to nic jiného, než že se deset ředitelů zavře do jednoho kanclu a nevyleze, dokud není hotovo. Zmiňuje se také o problému korporátní prokrastinace, v jejímž důsledku dochází k zanedbávání důležitých věcí. I tomuto problému prý GEN režim pomáhá.

Podstatou GENu je především ničím nerušené flow. Chce to tedy prostředí, které vás nebude ničím moc rozptylovat. Zdánlivě nejobtížnějším úkolem se tedy jeví najít takovéto prostředí.

Minimum rušivých faktorů, maximální produktivita

I my každý měsíc děláme něco podobného, jen u nás je to založené spíše na principu offsite meetingu – výjezdu mimo kancelář. Vezmeme auto a jede nás cca pět daleko mimo kancelář.

Většinou se jedná o třídenní pobyty někde na horách, např. naposledy jsme byli s Tipli v Rakousku nedaleko Hallstatu.

Program je obvykle na offsite meetingu podobný. Večer procházíme data a plánujeme. Přes den nějaký výšlap na čerstvém vzduchu, ať pročistíme hlavu. Já si jdu obvykle ještě zaběhat. 🏃‍♂️❤️

Každý kvartál nám tenhle rituál pomáhá s „otáčením kormidla“ správným směrem. Když jezdíme mimo kancl, tak se nám zdá, že nám to jde se strategií o chlup lépe.

Jak řešíte plánování a stanovení cílů? Děláte u vás v týmu také offsite meeting nebo něco obdobného pro vytvoření podmínek na nerušené flow…?

Ještě doplním, že originál komenty Toma Havryluka jsou zde.

Poslední aktualizace: 17. 04. 2018